Szanowni Państwo,
Center for American Studies (będące podmiotem prowadzącym głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły) zaprasza Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia i inne państwa anglojęzyczne — ujęcie interdyscyplinarne”.
When?
In case of a high number of registrations, we reserve the right to extend the conference, including the date: Saturday 6 June.
Online
Microsoft Teams
Platform
Głównym założeniem konferencji jest dyskusja na temat społeczeństw, historii, kultury, sztuki, polityki, prawa, geografii i odmian języka angielskiego państw anglojęzycznych, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Irlandia, RPA oraz państw w których angielski jest jednym z języków urzędowych (np. Indie, Pakistan, Singapur, Hong-Kong, Cypr, Nigeria).
𝐏𝐫𝐨𝐩𝐨𝐧𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 (𝐩𝐫𝐳𝐲𝐤ł𝐚𝐝𝐨𝐰𝐞) 𝐨𝐛𝐬𝐳𝐚𝐫𝐲 𝐭𝐞𝐦𝐚𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞:
➤ UCZESTNICTWO CZYNNE (PRELEGENCI)
Kroki niezbędne do dokonania zgłoszenia na konferencję przez uczestnika czynnego:
1️⃣ Prześlij abstrakt wystąpienia (200-300 słów) i wypełnij formularz uczestnictwa czynnego pod adresem: https://forms.gle/zanoEXYcwYFFSdrf9
2️⃣ Rejestracji poprzez ww. formularz dokonaj do godz. 23.59 dnia 25 maja 2026 r. (termin ten nie zostanie przedłużony).
🔒Zastrzegamy sobie prawo do selekcji abstraktów.
📣Wyniki naboru abstraktów podane zostaną do dnia 26 maja 2026 r.
3️⃣ Wnieś opłatę konferencyjną na numer rachunku bankowego, który zostanie podany zakwalifikowanym prelegentom w wiadomości mailowej – opłatę wnieść należy najpóźniej do dnia 28 maja 2025 r.
➤ UCZESTNICTWO BIERNE (SŁUCHACZE)
Kroki niezbędne do rejestracji na konferencję przez uczestnika biernego:
1️⃣ Wypełnij formularz uczestnictwa biernego znajdujący się pod adresem: https://forms.gle/RwCAsD8TPzFqGEeM9
2️⃣ Rejestracji poprzez ww. formularz dokonaj do godz. 23.59 dnia 29 maja 2026 r.
Niewypełnienie formularza będzie skutkowało niemożliwością uczestniczenia w konferencji (a co za tym idzie – niemożliwością otrzymania certyfikatu).
3️⃣ Wnieś opłatę za uczestnictwo bierne na numer rachunku bankowego, który zostanie podany uczestnikom w wiadomości mailowej. Opłatę należy wnieść najpóźniej do dnia 1 czerwca 2026 r.
Uczestnicy bierni będą mieli możliwość zapoznania się z harmonogramem konferencji przed dokonaniem opłaty – nie oczekujemy opłaty “w ciemno”. Pełny harmonogram wraz z listą prelegentów i tytułami ich wystąpień zostanie udostępniony zarejestrowanym słuchaczom mailowo.
➤ UCZESTNICY CZYNNI (PRELEGENCI) – 2 opcje:
➤ UCZESTNICTWO BIERNE (SŁUCHACZE)
Jak zatytułować przelew?
Tytuł przelewu powinien zostać sformułowany według następującego wzoru*:
„
II Konferencja Naukowa Państwa Anglojęzyczne”
*Niespełnienie tego warunku może spowodować opóźnienia w zaksięgowaniu opłaty, a w konsekwencji nawet wykluczyć Państwa udział w konferencji.
W przypadku współ wystąpienia dwójki lub więcej autorów prosimy o samodzielne wniesienie opłaty przez każdego z współautorów osobno.
Organizatorzy przewidują możliwość wydania publikacji jednak będzie to zależne od liczby autorów chętnych do opublikowania tekstu w monografii naukowej. Cena za udział w konferencji nie obejmuje opłaty publikacyjnej.
W razie pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Konferencji, Panem Dawidem Ładzińskim, pod adresem [email protected]
Chętnie pomożemy.
Do zobaczenia!
𝐂𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐀𝐦𝐞𝐫𝐢𝐜𝐚𝐧 𝐒𝐭𝐮𝐝𝐢𝐞𝐬 jest towarzystwem naukowym realizującym swoją misję naukowo-badawczą i rozwojową w oparciu o przepisy ustawy Prawo o stowarzyszeniach z dnia 7 kwietnia 1989 r. (Tekst jednolity Dz. U. 2001 nr 79, poz. 855), ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873), postanowienie sądu o utworzeniu stowarzyszenia i statut.
Organem nadzorującym działalność Center for American Studies jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Center for American Studies jest podmiotem prowadzącym głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły.
Prowadzimy badania podstawowe rozumiane jako prace empiryczne lub teoretyczne mające przede wszystkim na celu zdobywanie nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów bez nastawienia na bezpośrednie zastosowanie komercyjne. Prowadzimy także badania aplikacyjne (stosowane) rozumiane jako prace mające na celu zdobycie nowej wiedzy i nowych umiejętności, nastawione na opracowywanie nowych produktów, procesów lub usług lub wprowadzanie do nich znaczących ulepszeń.
In a nutshell