Ladies and Gentlemen,
The Center for American & European Studies (scientific society conducting research activity in an independent and continuous manner) are honored to invite you to take part in the 4th International Conference on Foreign Policy & Security Studies.
Коли?
У разі великої кількості заяв ми залишаємо за собою право продовжити конференцію також на термін: Субота 15 Серпень.
Online
Платформа
Microsoft Teams
International Conference on Foreign Policy & Security Studies to unikalna międzynarodowa konferencja w ramach której dyplomaci, naukowcy i profesjonaliści z całego świata poruszą najbardziej palące wyzwania polityki zagranicznej i bezpieczeństwa przed którymi stoi współczesny świat Zachodu oraz zarysują ich potencjalne konsekwencje, a także przedstawią historię polityki zagranicznej i nauk o bezpieczeństwie.
Celem konferencji jest dyskusja na szereg tematów związanych z bezpieczeństwem, takich jak m.in. cyberbezpieczeństwo, przeciwdziałanie terroryzmowi, rozprzestrzenianie się broni jądrowej i trwający na Ukrainie oraz w Izraelu konflikt militarny.
Konferencja będzie podzielona na dwa panele:
panel ekspercki podczas którego Keynote Speakrzey – profesorowie, byli ambasadorzy i profesjonaliści ze świata stosunków międzynarodowych – przedstawią wyniki swoich badań adresując jednocześnie wyzwania w zakresie nauk o bezpieczeństwie jakie niesie ze sobą XXI wiek.
panel ogólny podczas którego zaprezentowane zostaną efekty pracy studentów, doktorantów i doświadczonych naukowców z Polski i zagranicy.
Proponowane obszary tematyczne
→ Rozprzestrzenianie broni jądrowej i ryzyko eskalacji konfliktów
→ Bezpieczeństwo cybernetyczne i przyszłość działań wojennych
→ Drony czy karabiny, czyli o uzbrojeniu armii XXI wieku
→ Rola podmiotów niepaństwowych w kształtowaniu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
→ Równowaga między bezpieczeństwem a wolnościami obywatelskimi strategie antyterrorystyczne
→ Wojna na Ukrainie i jej geopolityczne implikacje
→ Zmiany klimatyczne i ich wpływ na bezpieczeństwo światowe
→ Skrzyżowanie technologii i polityki zagranicznej, w tym rola sztucznej inteligencji i etyka autonomicznych systemów broni
→ Zmieniający się charakter stosunków międzynarodowych i (potencjalny) upadek liberalnego porządku międzynarodowego
→ Nowe oblicze zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego, w tym pandemie i wojny biologiczne
→ Globalne zarządzanie i wyzwania związane z multilateralizmem w XXI wieku
Powyżej wskazane obszary tematyczne mają charakter jedynie przykładowy – gorąco zachęcamy do wykraczania poza ich ramy. Wystąpienia mogą mieć także charakter interdyscyplinarny, łączący różne dziedziny nauki.
Wierzymy w wolność akademickiej dyskusji i nie cenzurujemy wystąpień ze względów światopoglądowych lub politycznych. Oryginalne i nietuzinkowe wystąpienia zawsze znajdą uznanie ze strony Komitetu Naukowego.
Keynote speakerzy wystąpią w piątek, 14 sierpnia 2026 roku, w godzinach od 17:00 do 21:00.
Sylwetki Keynote Speakerów zostaną przedstawione później.
➤ UCZESTNICTWO CZYNNE (PRELEGENCI)
Kroki niezbędne do dokonania zgłoszenia na konferencję przez uczestnika czynnego:
Zamieść abstrakt (200-300 słów) i wypełnij formularz uczestnictwa czynnego pod adresem: https://forms.gle/NSzknMnKkWErySQt6
Rejestracji poprzez ww. formularz dokonaj do godz. 23.59 dnia 4 sierpnia 2026 (termin ten nie zostanie przedłużony).
Zastrzegamy sobie prawo do selekcji abstraktów.
Wyniki naboru abstraktów podane zostaną do dnia 5 sierpnia 2026 r.
Wnieś opłatę konferencyjną na numer rachunku bankowego, który zostanie podany zakwalifikowanym prelegentom w wiadomości mailowej – opłatę wnieść należy najpóźniej do dnia 7 sierpnia 2026 r.
➤ UCZESTNICTWO BIERNE (SŁUCHACZE)
Kroki niezbędne do rejestracji na konferencję przez uczestnika biernego:
Wypełnij formularz uczestnictwa biernego znajdujący się pod adresem:
https://forms.gle/U5YKtTBQYSzGj5Un7
Rejestracji poprzez ww. formularz dokonaj do godz. 23.59 dnia 7 sierpnia 2026. Niewypełnienie formularza będzie skutkowało niemożliwością uczestniczenia w konferencji (a co za tym idzie – niemożliwością otrzymania certyfikatu).
Wnieś opłatę za uczestnictwo bierne na numer rachunku bankowego, który zostanie podany uczestnikom w wiadomości mailowej. Opłatę należy wnieść najpóźniej do dnia 9 sierpnia 2026.
Uczestnicy bierni będą mieli możliwość zapoznania się z harmonogramem konferencji wraz z pełną listą prelegentów i tytułami ich wystąpień przed dokonaniem opłaty – nie oczekujemy opłaty “w ciemno”.
➤ UCZESTNICY CZYNNI (PRELEGENCI) – 2 opcje:
➤ UCZESTNICTWO BIERNE (SŁUCHACZE):
Tytuł przelewu powinien zostać sformułowany według następującego wzoru*:
„Imię i nazwisko – opłata za uczestnictwo czynne/bierne (wybrać właściwe) – Konferencja Naukowa Foreign Policy & Security Studies."
*Niespełnienie tego warunku może spowodować opóźnienia w zaksięgowaniu opłaty, a w konsekwencji nawet wykluczyć Państwa udział w konferencji.
W przypadku współwystąpienia dwójki lub więcej autorów prosimy o samodzielne wniesienie opłaty przez każdego z współautorów osobno.
Organizatorzy przewidują możliwość wydania publikacji jednak będzie to zależne od liczby autorów chętnych do opublikowania tekstu w monografii naukowej. Cena za udział w konferencji nie obejmuje opłaty publikacyjnej.
W razie pytań prosimy o wiadomość mailową do Koordynatora Konferencji, Pani Ewy Lebiody na adres: lebioda@cfasofficial.com
Chętnie pomożemy. Do zobaczenia!
Коротко